
Sichuani provints, viljakas tasandik mägede vahel, ei ole turistide hulgas populaarne paik. Läänest Himaalaja, põhjast Qinlingi ja lõunast Yunnani mägipiirkondadega ümbritsetud nn Punases Nõos on rohkete sademetega lähistroopiline kliima. Alatasa pilvine, udune ilm pakub vaid 25-30 päikesepaistelist päeva aastas.
Kui 2004 aasta Thai tsunamist anti pidevalt uudiseid kõigist meedia-kanalitest, siis 12.mai 2008.a Hiina maavärina kajastamine on üsna tagasihoidlik. Momendil(paar päeva hiljem) teadaolevad umbes 12 tuhat hukkunut pole küll eriti suur arv võrreldes Hiina rahvaarvuga, kuid lõplik surmasaanute arv pole veel selgunud, vigasaanuid ja varanduseta jäänuid on palju rohkm. Ameerika raadiojaama NPR korrespondendid juhtusid parajasti Chengdus viibima ning nende muljeid võib lugeda-kuulata siit . Ka ülal nähaolev kaart pärineb samast. Nende lehel on ka muljetavaldav maavärina pildigalerii . Inimesed ei julge ööseks hoonetesse magama minna, laagerdavad ajutiste vihmakatete all vabas õhus. Osa , kel pole kedagi leinata, korraldavad juhust kasutades vabaõhu katastroofi-pidusid.
Villu on käinud Nepalis, Tiina Hiina Yunnani provintsis. Mõlemad piirkonnad jäävad äsjase maavärina epitsentrist ohutusse kaugusesse, kuid tunda olevat seda olnud kaugemalgi. Tiinal on põhjust tänulik olla Hiina maanteeteenistuse brigaadile, kes veebruarikuus sõna otseses mõttes tassisid kergemeelsete turistide sõiduauto üles ühest vihmaga täiesti läbimatuks muutunud mäekallakust.
Katastroofihuvilistele veel linke mai alguse Birma 32 tuhande hukkunu ning 35 000 kadunuga (?) üleujutusest, seekord eestikeelsetelt lehtdedelt : satelliidipildid ja uudisnupp
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar